Gezinti Bağlantılarını Atla
::Haftanın Gündemi
Allah islam ümmetine iman, akıl, ahlak, imkan ve sonunda da nice gerçek bayramlar nasip eder inşallah. İyi bayramlar.

::Ziyaretci Defteri
Tebrik ederiz
10.11.2020 17:19:55

Tebrik ederiz

İmtek Mühendislik

Merhaba Web Siteniz hem içerik yönünden hemde tasarım yönünden çok güzel olmuş. Başarılar dileriz.


Tüm ziyaretci notları için tıklayınız >
::Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre::Arama
Aramak istediğiniz ifadeyi metin kutusuna giriniz ve bir kategori seçtikten sonra ARA butonuna tıklayınız.
BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ (BOP) DOSYASI
AHMET EMİN DAĞ BOP'U YORUMLADI
"Büyük Ortadoğu Projesi, Amerika Birleşik Devletleri yönetimi tarafından 2003 yılı sonlarında hazırlanan ve Fas’tan Afganistan’a kadar uzanan İslam dünyasında siyasi, ekonomik, sosyal ve dini reformları ön gören dönüşüm projesidir."
Yazar : Hazırlayan: Mehmet Baydemir   Eklenme Zamanı : devamı >
BOP NASIL BİR PROJEDİR?
” BOP geç kalmış bir projedir. Çünkü Ortadoğu en zengin doğal kaynaklara sahip olduğu halde ekonomik refaha ulaşamamış, kültürel olarak tarihin en derinlerine giden mirasın sahibi olduğu halde Batının karşısına alternatif bir kültür sunamamış ve sınıfta kalmıştır.”
Yazar : Ahmet ERİMHAN   Eklenme Zamanı : devamı >
BOP BÖLGENİN İŞGALİ PROJESİDİR
… ABD ve AB, Genişletilmiş Ortadoğu Bölgesi'ni denetim altına almak için bir paket program hazırlamak istiyorlar. ...
Yazar : Erol MANİSALI   Eklenme Zamanı : devamı >
MODERN DÜNYADA MİSYONERLİĞİN YENİ YÜZÜ: DİNLER ARASI DİYALOG
Dinler arası diyalog; farklı dinlere ve kültürlere mensup insanların bir araya gelip, birbirlerine kendi görüşlerini empoze etmeden, birbirlerini kandırmadan çeşitli konularda bilgi alış verişinde bulunmaları, yaşanan sorunlara birlikte çözüm aramaya çalışmalarıdır. Böyle bir diyalog, insanî ve ahlakîdir; insana yaraşır bir davranış biçimidir.
Yazar : Prof.Dr.Baki ADAM   Eklenme Zamanı : devamı >
"DİNLERARASI DİYALOG"ÇULARIN MASKELERİ DÜŞÜYOR
Şimdiye kadar müteaddit kereler ’Dinler arası diyalog’ üzerine yazdım. Bu faaliyetin, masum bir dini çaba değil, esasen ve bizatihi ’ihanet’ olduğuna vurgu yaptım. Doğrusu hâlâ aynı kanaatteyim.
Yazar : Gön : "deniz"   Eklenme Zamanı : devamı >
BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİNİ ANLAMAK
ABD’nin işgal sonrasında Irak’ta karşılaştığı direniş ve bu direniş hareketlerinin ABD’yi zor durumda bıraktığı bir anda, Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) ile karşılaştık. ABD bir ürün pazarlama mantığıyla Ortadoğu için bir sihirli formül olarak BOP’u sunuyordu.
Yazar : Özcan ŞABUDAK   Eklenme Zamanı : devamı >
BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİNİN PROPAGANDA ALFABESİNDE DİN
Ortadoğu coğrafyasında yeni bir alfabe yazılmaktadır ve bu yeni alfabenin sesli harflerinin din olacağının, din üzerinden seslendirileceğinin aşikar işaretleri belirmeye başlamıştır. Bu coğrafyanın tüm ilişki biçimleri din diliyle hayatiyet bulmuştur.
Yazar : DR. RAMAZAN YILDIRIM   Eklenme Zamanı : devamı >
İNGİLİZ LORDLAR KAMARASINDA F. GÜLEN RADİKAL İSLAM’A KARŞI KONUŞLANDIRILDI
Fethullah Gülen adıyla özetlenen siyasî/dinî ’hareket’, İngiltere’nin başkenti Londra’da, hem de en önemli bir mekânda, İngiltere Parlamentosunun Lordlar Kamarası’nda oldukça önemli bir ’yapım’ olarak vizyona sunuldu. Üç gün süren bir konferansta, gayet bilimsel bir perspektifle, ’Değişen İslam Dünyası’na Fethullah Gülen hareketinin katkıları tartışıldı.
Yazar : Mehmed Durmuş   Eklenme Zamanı : devamı >
FETHULLAH GULEN’IN PAPA’YA MEKTUBU
"Pek muhterem Papa cenapları"
Yazar : ALINTI   Eklenme Zamanı : devamı >
BOP’ A HAYIR
Büyük Ortadoğu Projesini büyük iblis kurdu; fakat onu sürdürecek ve yaşatacak olanlar, beyin-yıkama yöntemleri uygulayanlar, özellikle gönüllü hizmetçiler olacak; bunlar içerisinde de en çok gereksinilen öğeler, sömürü sistemini Allah’ın emri gibi benimsemiş...
Yazar : Onur DUYAR   Eklenme Zamanı : devamı >
ILIMLI İSLAM:İKİ TOPLANTI İKİ YÖNTEM
Tıkanmış süreçleri ve yıpranmış psikolojileri aşmak için bazı teşebbüslerde bulunmak zorunludur. Ama “Ilımlı İslam”, tam böyle kalkış heyecanlarına göre kapanını oluşturan bir tuzaktır
Yazar : Hamza Türkmen   Eklenme Zamanı : devamı >
“ILIMAN İSLÂM” İFÂDESİ, ALLAH’IN DİNİ OLAN İSLÂM’A BİR İFTİRADIR
"Ilımlı" kelimesi, bilindiği gibi, lügat anlamıyla, fazla sıcak ve soğuk olmayan demektir. İnsanlar ve onların ideolojileri, inançları için kullanıldığında da, "aşırı olmayan, ölçülü, mûtedil" anlamlarında kullanılır. Yani sıcaklığı giderilmiş, ılımlılaştırılmış anlamında. Bununla radikal olmayan anlayışlar kastedilir.
Yazar : Ahmed Kalkan   Eklenme Zamanı : devamı >
BOP- GOP MEMURLARI
"Türkiye GOP’un lideri" bu söz, ABD Büyükelçisi Wilson’a ait… ABD’nin Türkiye’ye bölgede yüklediği sıfat bu ama içeriğinin bu sıfatla hiçbir alakası yoktur.
Yazar : ALINTI   Eklenme Zamanı : devamı >
AK PARTİ: KÜRESEL DEMOKRATİK ŞEBEKE’NİN YENİ TAŞERONU
Toplumun ‘halk’ kesimi, midesi, dükkan borcu, ev kirası, nema paraları, ilaç parası, kısacası geçim derdinde olduğu için, tamamen AK Parti’yi, bu dertlerine derman olacak yepyeni bir ‘umut’ olarak görmektedir.
Yazar : Mehmed DURMUŞ   Eklenme Zamanı : devamı >
KAPİTALİSTLEŞEBİLMEK İÇİN PROTESTAN OLMAK ŞART MIDIR?
Türkiye, geçirdiği hızlı değişim içinde "akıl çağı"na gireceği yerde, akla hayale gelmeyen "ilginçlikler"in yaşandığı bir ülke oldu. Tamam, özellikle son elli yıldır kapitalizm ile de tanışıp Weber’ci anlamda "rasyonalitenin taşıyıcısı" bir "burjuvaziyi" ite kaka da olsa yaratmayı başardık.
Yazar : Kürşat BUMİN   Eklenme Zamanı : devamı >
YENİ BİR KARA EYLÜL PLANI: YOP
ABD ve İsrail bu planı askeri yönden hayata geçirmenin ağıra oturacağını bildiğinden, Arap dünyasındaki ihanet yönetimleriyle işbirliği yaparak siyasi bir Kara Eylül Hareketi gerçekleştirilmesini istiyor.
Yazar : Ahmed VAROL   Eklenme Zamanı : devamı >
YEMİŞİM BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ’Nİ!
Apaçık bir salaklık sözkonusuydu, fakat ABD’nin hesaplarına, planlarına, projelerine kusursuzluk atfeden bazı arkadaşlarımız (İslamcı arkadaşlarımız bile) “ABD ne yaptığını biliyor; İran’ı güçlendirerek Sünnilerin önünü kesmeye çalışıyor” filan dediler…
Yazar : HakanAlbayrak   Eklenme Zamanı : devamı >
BOP’A ACENTELİK YAPMAK ZİLLETTİR
İslam dünyasındaki mevcut rejimlerin yaşama şansı artık kalmamıştır, Orta Doğu’da sosyalizm ya da liberalizmin iktidar olma şansı olmadığını gören ABD ve batı, kendi çıkar ve menfaatlerini kollayacak yeni rejimler peydahlamak istiyor.
Yazar : Faruk Yeşil   Eklenme Zamanı : devamı >
DİNLER ARASI DİYALOGUN TARİHÇESİ
Hıristiyanlık ilk taraftar bulmaya başladığı dönemde, bu coğrafyada inananlara akıl almaz işkenceleri uygulayan, büyük katliamlar yapan, yerli yöneticiler değil, Roma İmparatorluğunun Avrupalı yöneticileri olmuştur.
Yazar : Orhan Kenasarı   Eklenme Zamanı : devamı >
BOP: ABD’NİN KEHANETİ, AKP’NİN İHANETİ!
Amerika, İslam coğrafyasının haritasını değiştirip, yeniden çiziyor: Şimdi, bu sinsi ve Siyonist projenin alt yapısını hazırlıyor.
Yazar : Abdullah AKGÜL   Eklenme Zamanı : devamı >
CİA AKP VE FETHULLAHCILAR
Türkiye’de AKP’nin nasıl iktidara geldiğini, Fethullah Gülen cemaatinin ABD’de nasıl kolayca örgütlendiğini, Türkiye’de büyük finansal güce nasıl ulaştığını ya da medyada profilinin birden bire devlet düşmanlığından halk "kahramanlığına" nasıl yükseldiğinin perde arkasını anlamak için de bilgi gerekiyor. Bilgiye ulaşıldığında da düğüm kolayca çözülüyor.
Yazar : ALINTI   Eklenme Zamanı : devamı >
DİNLER ARASI DİYALOG
Dinlerarası diyalog "Aynı dinden kaynaklanan gruplara veya farklı dinlere mensup insanların, inanç ve düşüncelerini zorla birbirlerine kabul ettirme yoluna gitmeden, birbirlerine sıcak ve hoşgörüyle bakabilmesi, ortak meseleler etrafında konuşması, tartışması ve işbirliği yapabilmesi" diye tanımlanmıştır.
Yazar : Mehmed Durmuş   Eklenme Zamanı : devamı >
DİNLERARASI DİYALOG: ÇAĞDAŞ BİR FİTNE HAREKETİ
Türkiye’de bu diyalog projesine itiraz eden, gerçek niyetlerini ortaya çıkarıcı ciddi tepkiler verilmemektedir. Birçok kalem erbabı ya üç maymuncuğu oynuyor, ya da uzlaşmacı, telifçi, maslahatçı, eklektik bir tavırla alenen destek veriyor.
Yazar : Mehmet Durmuş   Eklenme Zamanı : devamı >
DİNLERARASI DİYALOG VE MİSYONERLİK FAALİYETLERİ
Özellikle son yıllarda ülkemizin değişmez gündem maddeleri arasında kendisine sağlam bir yer edinen dinlerarası diyalog ve misyonerlik faaliyetleri, orta ve uzun vadede ülkenin geleceği üzerinde kalıcı ciddi etkiler yapabilecek tabiatı dolayısıyla, karşı karşıya bulunduğumuz handikaplar listesinin başlarına, hatta en başına yerleştirilmelidir.
Yazar : Gön:Zeynep Coşkun   Eklenme Zamanı : devamı >
DİNLER ARASI DİYALOG: MODERN DÜNYADA MİSYONERLİĞİN YENİ YÜZÜ
Dinler arası diyalog; farklı dinlere ve kültürlere mensup insanların bir araya gelip, birbirlerine kendi görüşlerini empoze etmeden, birbirlerini kandırmadan çeşitli konularda bilgi alış verişinde bulunmaları, yaşanan sorunlara birlikte çözüm aramaya çalışmalarıdır.
Yazar : Baki Adam   Eklenme Zamanı : devamı >
BOP’ÇU BRYZA VE SÂBIK EŞBAŞKAN ERDOĞAN’IN SÖZLERİ NABUCCO’YU ANLATIYOR!
NABUCCO’nun Avrupa’yı Rusya’ya olan enerji bağımlılığından (dolayısıyla da politik baskıdan) kurtaracak bir proje olarak tanımlanması fazlasıyla komplocu bulunuyordu. Bu tanıma bir de Türkiye’nin İran’la ilişkisinin koparılmak istendiği yorumu eklendiğinde artık iyice zıvanadan çıkmış hayali senaryo yakıştırmaları yapılıyordu.
Yazar : Ayhan Birlik   Eklenme Zamanı : 19.07.2009 22:13:51 devamı >
::Bir Portre
[HyperLink1]
ANNEMARİE SCHİMMEL 1922-2003
devamı >
::Bir Ayet


::Hikmetli Bir Söz
Birbirinize karşı mütevazi olmanızı, Allah bana vahiyle emretti. Öyle ki, hiç kimse, kimseye karşı övünmesin ve hiç kimse, hiç kimseye zulmetmesin. Hadis (Müslim)

::Ne Okuyalım
Mustafa Kutlu tarafından yazılan "Ya Tahammül Ya Sefer" isimli eser...Ziyaret Edilme Sayısı : 003528406

iletişim : editor@kimokur.com