Gezinti Bağlantılarını Atla
::Haftanın Gündemi
Allah islam ümmetine iman, akıl, ahlak, imkan ve sonunda da nice gerçek bayramlar nasip eder inşallah. İyi bayramlar.

::Ziyaretci Defteri
Tebrik ederiz
10.11.2020 17:19:55

Tebrik ederiz

İmtek Mühendislik

Merhaba Web Siteniz hem içerik yönünden hemde tasarım yönünden çok güzel olmuş. Başarılar dileriz.


Tüm ziyaretci notları için tıklayınız >
::Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre::Arama
Aramak istediğiniz ifadeyi metin kutusuna giriniz ve bir kategori seçtikten sonra ARA butonuna tıklayınız.
HAKKIN RAHMETİ (ÖYKÜ)
NECATİ ÜN

    Yumuk gözlerini yavaşça aralamaya başladı. Gök mavisi gözleri ışıl ışıl parlıyordu. Küçük bir tebessüm fırlattı, bembeyaz yüzü, gündüz vakitlerinde görünen dolunay kadar güzeldi. Masumdu bakışları, sanki acele yardıma ihtiyacı varmış gibi bakmaya başladı. Önce sola kaydırdı bakışını ve birden sağa çevirdi. Minik elleri ile üzerindeki battaniyeyi kaldırmak için bütün gücünü harcadı. Ihladı, yüzünü buruşturdu, kimsesizliğin ve çaresizliğin verdiği acı, ızdırap ile çığlığı bastı. Bütün oda minik bebeğin ağlamaları ile yankılandı.

    O kadar çaresiz ve o kadar masumdu ki, ağlamaları alttaki komşunun mutfağına kadar gidiyordu. Bebeğin ağlamasını fark eden Firdevs Hanım televizyonun sesini biraz kıstı ve bebeğin ağlamasına dikkat kesildi. Uzun uzun ağlayan bebeğin sesi kesilmiyordu. Kanepeden ayağa kalkan Firdevs Hanım mutfağın kapısını tam açacaktı ki, ses birden kesildi. Bebek biraz daha ağlasa yukarıya çıkıp annesi Handan hanımın yanına gidecekti. Masanın üzerine koyduğu kumandayı yeniden eline alan Firdevs Hanım kanepeye oturdu. Televizyonun sesini açtı.    Birkaç dakika sonra gök mavisi gözleri ile yatağındaki şekilleri izlemeye dalan bebek tekrar ağlamaya başladı. O kadar çok ağlıyordu ki zaman zaman hıçkırıklara boğuluyordu. Ağlama sesini fark eden Firdevs Hanım artık dayanamayıp kanepeden ayağa kalktı, evin anahtarını eline aldı ve dışarı çıktı. Kapının önünde duran terlikleri giydi. Merdivenin parmaklıklarına sıkıca tutunarak yavaşça yukarıya çıkmaya başladı. Kapının önüne geldiğinde bebek hala ağlıyordu. Kapının zilini birkaç defa çalmasına rağmen, Handan hanımın kapıyı açmaması üzerine telaşla eve geri döndü. Eline aldığı telefonla hemen polisi aradı.    On beş dakika geçmişti ve hala bebek ağlıyordu. Polisler kapının önüne geldiğinde Firdevs Hanım telaşla pencereden seslendi ve bebeğin üst katta olduğunu söyledi. Sözünü bitirir bitirmez kapıya doğru koştu. Polislerden önce yukarıya çıkan Firdevs Hanım, sesin kesildiğini fark etti. Polislerin gelmesi ile çilingir kapıyı açtı. İçeriye girdiklerinde garip bir koku vardı. Yatak odasına doğru giden polisler Handan hanımın cesedi ile karşılaştılar. Firdevs Hanım bebeğin beşiğine yaklaştı. Masum yavrucak yorgun düşmüş ve uyuya kalmıştı. Anne Handan Hanım hakkın rahmetine kavuşmuştu. Minik bebekte Firdevs hanımın kollarında hakkın rahmeti ile tanıştı....devamı gelecek.
YORUMLAR

 Kayıtlı Yorum Bulunamadı


::Bir Portre
[HyperLink1]
ANNEMARİE SCHİMMEL 1922-2003
devamı >
::Bir Ayet


::Hikmetli Bir Söz
Birbirinize karşı mütevazi olmanızı, Allah bana vahiyle emretti. Öyle ki, hiç kimse, kimseye karşı övünmesin ve hiç kimse, hiç kimseye zulmetmesin. Hadis (Müslim)

::Ne Okuyalım
Mustafa Kutlu tarafından yazılan "Ya Tahammül Ya Sefer" isimli eser...Ziyaret Edilme Sayısı : 003536138

iletişim : editor@kimokur.com