Gezinti Bağlantılarını Atla
::Haftanın Gündemi
Tüm dünya mazlumlarının acı ve keder gözyaşlarinin dinerek yerini sevinç ve huzur damlalarına bıraktığı ve tüm alemin İslam güneşiyle aydinlandiğı bayramlara ulaşmak duasıyla... Mübarek Ramazan Bayramimiz size ailenize ve tüm İslam alemine hayırlar getirsin inşallah.

::Ziyaretci Defteri
İnaadına Kur’anda birlik
25.12.2016 18:03:05

Bir portreye rahmetli Mutahhari’yi koymanız ümmetin mezhep taassubu üzerine bir birini kırdığı bir zamanda ne de güzel olmuş.Allah razı olsun.

Tüm ziyaretci notları için tıklayınız >
::Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre::Arama
Aramak istediğiniz ifadeyi metin kutusuna giriniz ve bir kategori seçtikten sonra ARA butonuna tıklayınız.
İSTANBUL SEÇİMLERİ
Dilek Buz

 İstanbul seçimleri yenilenecek. Memleketin yarısı, akpartili ve mhp li olanlar memleket için ve türk töresi için beka meselesi olarak bakıyorlar bu seçime. Karşı taraf ise yitirdikleri yüzyıllık saltanatlarını yeniden kazanma fırsatı olarak görüyorlar.

Şair diyor ki; Yol onun, varlık onun, gerisi hep angarya... Ben de olaya işte böyle bakıyorum. Memleketimde, çivisi çıkmamış sağlam bir direk kalmamış. Din, vicdan, huzur, adalet ve bunlara sahip çıkacak genclikte kalmamış. Ne sanat ne helal kazanç ne dertli bir yürek... Ne komşuluk ne akrabalık... Ne ülkü ne iddia ne gayret...

Bugün seçim telaşında olanların, en fazla 40 yıl içinde tamamı ölmüş olacak. Öleceğiz. Bu nedenle şairin sözünü hatırlamak ve hatırlatmak isterim herkese;

Yol onun, varlık onun gerisi hep angarya... 


YORUMLAR

 Kayıtlı Yorum Bulunamadı


::Bir Portre
[HyperLink1]
ANNEMARİE SCHİMMEL 1922-2003
devamı >
::Bir Ayet


::Hikmetli Bir Söz
Birbirinize karşı mütevazi olmanızı, Allah bana vahiyle emretti. Öyle ki, hiç kimse, kimseye karşı övünmesin ve hiç kimse, hiç kimseye zulmetmesin. Hadis (Müslim)

::Ne Okuyalım
Mustafa Kutlu tarafından yazılan "Ya Tahammül Ya Sefer" isimli eser...Ziyaret Edilme Sayısı : 003145722

iletişim : editor@kimokur.com