Gezinti Bağlantılarını Atla
::Haftanın Gündemi
Tüm dünya mazlumlarının acı ve keder gözyaşlarinin dinerek yerini sevinç ve huzur damlalarına bıraktığı ve tüm alemin İslam güneşiyle aydinlandiğı bayramlara ulaşmak duasıyla... Mübarek Ramazan Bayramimiz size ailenize ve tüm İslam alemine hayırlar getirsin inşallah.

::Ziyaretci Defteri
İnaadına Kur’anda birlik
25.12.2016 18:03:05

Bir portreye rahmetli Mutahhari’yi koymanız ümmetin mezhep taassubu üzerine bir birini kırdığı bir zamanda ne de güzel olmuş.Allah razı olsun.

Tüm ziyaretci notları için tıklayınız >
::Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre::Arama
Aramak istediğiniz ifadeyi metin kutusuna giriniz ve bir kategori seçtikten sonra ARA butonuna tıklayınız.
ŞİMŞEKLER VE HATIRLATTIKLARI
Dilek Buz

 Ankara’da şimşekler çakıyor. Gökyüzü kapalı, henüz yağmur yok ama kokusu var. Perdemi açtım ve izlemeye başladım. Böyle havalardan hep korkarım. İnsanoğlu olarak hepimizin genlerimize işlemiş büyük ve azametli şeylerden korkmak. Yine de ona sahip olma gayret ve telaşındayız. Makam mevki mal mülk şan şöhret... Nereye kadar? Ölüm gelip çatana kadar.

Ancak böyle anlar ne kadar zayıf ve muhtaç olduğumuzu hatırlatıyor biz had bilmezlere. Gökgürültüsünü kulaklarımızda değil yüreğimizde duyuyoruz böyle anlarda. Havadaki titreşim sinemize işliyor. Nereye kadar? Güneşi görene kadar.

İnsan yine aynı, yine aynı. Hal bu ki yeterli olmalıydı bir hatırlatma. Tevazu ve ihsana gark etmeliydi insanı her bir uyarı. Bir şimşek, bir deprem, bir fırtına yada kuraklık... Ama biz bunu bir ömür yaşarızda ibret almayız. Sabaha çıkacağımızı kesin sayarız. Alemin bize ait olduğunu sanarız. Nereye kadar? Alemin sahibiyle tanışana kadar.

Yazım daha bitemden, Ankara’nın semalarında ardarda çakan şimşekler ve bulutlar kuzeye yönelip uzaklaştı. Geldiği hızla kaybolup gitti. Birçok kimse farketmedi bile. İzlemek için açtığım perdeler anlamsız kaldı. Ne çabuk oldu bitti. "Ne kadar" dedim sonra. Bir kelebeğin ya da benim ömrüm kadar. ...


YORUMLAR
Abi,siz Kuran okudunuz artık iflah olmassınız herkes gibi bakmaz,herkes gibi görmezsiniz derdi. Haklıymış.
Göğün karanlığına dalıp oradan ömrün karanlığına bir yol almışsınız ya...
Yüreğinize sağlık.

esra
anonim 2.6.2019 13:34:21

 


::Bir Portre
[HyperLink1]
ANNEMARİE SCHİMMEL 1922-2003
devamı >
::Bir Ayet


::Hikmetli Bir Söz
Birbirinize karşı mütevazi olmanızı, Allah bana vahiyle emretti. Öyle ki, hiç kimse, kimseye karşı övünmesin ve hiç kimse, hiç kimseye zulmetmesin. Hadis (Müslim)

::Ne Okuyalım
Mustafa Kutlu tarafından yazılan "Ya Tahammül Ya Sefer" isimli eser...Ziyaret Edilme Sayısı : 003269295

iletişim : editor@kimokur.com