Gezinti Bağlantılarını Atla
::Haftanın Gündemi
Allah islam ümmetine iman, akıl, ahlak, imkan ve sonunda da nice gerçek bayramlar nasip eder inşallah. İyi bayramlar.

::Ziyaretci Defteri
Tebrik ederiz
10.11.2020 17:19:55

Tebrik ederiz

İmtek Mühendislik

Merhaba Web Siteniz hem içerik yönünden hemde tasarım yönünden çok güzel olmuş. Başarılar dileriz.


Tüm ziyaretci notları için tıklayınız >
::Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre::Arama
Aramak istediğiniz ifadeyi metin kutusuna giriniz ve bir kategori seçtikten sonra ARA butonuna tıklayınız.
İKİ GÜNÜ EŞİT OLAN ZİYANDADIR
Dilek Buz

Geçtiğimiz günlerde eskilerden bir arkadaşım misafirim oldu. Oturup dertleştik. İşten güçten hayatın nasıl hızla geçip gittiğinden bahsettik. Ağaran veya dökülen saçlarımızdan dem vurduk. Geçip giden ömrümüze rağmen hala hayata bırakamadığımız izlerin yokluğundan şikayet ettik. Biz ki; hayallerinde dünyayı kurtaran insanlardık. Gel gör ki kendimizi kurtaramamıştık.

Laf uzadı da uzadı. Neler konuştuk neler. Sonra "neden" diye sorduk. Hadi bazı şeylere güç yetiremedik ya da bazı şeyleri eksik hesapladık ama zaman neden bu kadar acımasız? Neden bu kadar hızlı akıp gidiyor? Neden bize fırsat vermek yanlısı olmuyor? Zaman, aslında hep aynıydı. Ne saatler şaşıyor ne de dünya dönüşünde acele ediyordu. Peki neydi bizi işlerimizi yoluna koymaktan alıkoyan şey? Sonunda bulduk. Hemde peygamberin bir sözüyle; iki günü eşit olan ziyandadır. Evet, her sabah mesaiye yetişme derdinde idik. Günlük aynı koşturmalar. Her ayın aynı günleri faturalar, kiralar, kredi kartı ödemeleri... haftanın aynı günü pazar ve market alışverişi.... Traş günlerimiz bile belli neredeyse. Haberler, seçimler, diziler... Sosyal ortamlarda aynı sohbet ve sorunlar.... Şefaat var mı yok mu tartışmaları... Hayat ve sorunları her gün değişirken bizler aynı yerde idik. Değişen şeylerde vardı elbet; evler, arabalar, telefon modelleri, eşyalar, kıyafetler... Ama bunlar bizi yenileyen şeyler değil, oyalayan şeylerdi.

Bir söz vardır halk dilinde, yemeyenin malını yerler. Doğru sürdüremediğiz ömürlerimiz, hayat ve meşgaleler tarafından insafsızca tüketiliyordu. Bizde bunu hayatın hızla akıp gittiğine yoruyorduk. Son tahlilde, peygambere salat ve selam ederek dedik ki; iki günümüz bir olmasın bundan sonra.

Hayat, eskiden olduğu gibi; bize alışşın, biz hayata değil. ...


YORUMLAR

 Kayıtlı Yorum Bulunamadı


::Bir Portre
[HyperLink1]
ANNEMARİE SCHİMMEL 1922-2003
devamı >
::Bir Ayet


::Hikmetli Bir Söz
Birbirinize karşı mütevazi olmanızı, Allah bana vahiyle emretti. Öyle ki, hiç kimse, kimseye karşı övünmesin ve hiç kimse, hiç kimseye zulmetmesin. Hadis (Müslim)

::Ne Okuyalım
Mustafa Kutlu tarafından yazılan "Ya Tahammül Ya Sefer" isimli eser...Ziyaret Edilme Sayısı : 003537549

iletişim : editor@kimokur.com