Gezinti Bağlantılarını Atla
::Haftanın Gündemi
Tüm dünya mazlumlarının acı ve keder gözyaşlarinin dinerek yerini sevinç ve huzur damlalarına bıraktığı ve tüm alemin İslam güneşiyle aydinlandiğı bayramlara ulaşmak duasıyla... Mübarek Ramazan Bayramimiz size ailenize ve tüm İslam alemine hayırlar getirsin inşallah.

::Ziyaretci Defteri
İnaadına Kur’anda birlik
25.12.2016 18:03:05

Bir portreye rahmetli Mutahhari’yi koymanız ümmetin mezhep taassubu üzerine bir birini kırdığı bir zamanda ne de güzel olmuş.Allah razı olsun.

Tüm ziyaretci notları için tıklayınız >
::Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre::Arama
Aramak istediğiniz ifadeyi metin kutusuna giriniz ve bir kategori seçtikten sonra ARA butonuna tıklayınız.
MUHAMMED MURSİ’NİN ŞEHADETİ VE DEMOKRASİ ÜZERİNE
Dilek Buz

 Muhammed Mursi’nin Şehadeti ve Demokrasi Üzerine. Demokrasi düşmanlığımı bir kez daha buradan ilan ediyorum. Hernekadar birçok müslüman demokrasiye artık inanıyor olsa bile ben demokrasinin batılı sinsi yüzünü biliyor ve inkar ediyorum. Demokrasiyi sadece seçim sistemi olarak bilmenin yanlış olduğunu haykırıyorum.

Demokrasi; seçim sistemini, küfrü ve zulmü tercih ettiği kadar kabul eder. Kendi lehine olmayan hiçbir seçilmişi kabul etmez. Bunun birçok örneği vardı zaten; sonuncusu da Muhammed Mursi oldu. Allah şehadetini kabul etsin.

Vaktiyle Muhammed Mursinin, ihvan hareketini, Mısır’da seçime dahil etmesinin yanlış olduğunu ifade etmiştim. (Bunun bir tuzak olduğu aşikardı) Zira bu demokrasiyi tanımak olacaktı. Mursi demokrasiyi tanıdı ancak demokrasi kendinden olmayanı tanımayacaktı, tanımadı da. Ve bütün dünya demokrasi putunu birkez daha yedi. Müslümanlar hak bir yönetim sistemi geliştiremedikleri için demokrasiye mecbur kalıyorlar. Mecbur değiliz, hem de hiçbirşeye, can borcumuz dışında. Onu da Allah’a teslim ederiz. Bu sebepten hür olmanın anlamına vakıf, dünyanın dayatmalarına karşı bilinçli olmalıyız.

Mesele uzun, lakin bu gece şehidimiz var. Allah şehidin şehadetinin kabul etsin. Bizi de affetsin.


YORUMLAR
Hepimiz için bir gün hak vaki olacak. Kimisi şehit/şahit olarak omuzlarda taşınırken,kimisi sadece bir cenaze olarak adlandırılacak.

esra
anonim 19.6.2019 20:19:34
Demokrasi, şeytanların silahı.
Halktır onun tapılacak ilahı.
Vazgeçmezsen ateştesin vallahi.
Ölüm sana ulaşmadan düzelt halini.

Abdulkerim derki İslam’dır onur.
İslamadır Rabbimin verdiği olur.
İslami yaşamayan ateşe konur.
Ölüm sana ulaşmadan düzelt halini.
anonim 18.7.2019 21:14:23

 


::Bir Portre
[HyperLink1]
ANNEMARİE SCHİMMEL 1922-2003
devamı >
::Bir Ayet


::Hikmetli Bir Söz
Birbirinize karşı mütevazi olmanızı, Allah bana vahiyle emretti. Öyle ki, hiç kimse, kimseye karşı övünmesin ve hiç kimse, hiç kimseye zulmetmesin. Hadis (Müslim)

::Ne Okuyalım
Mustafa Kutlu tarafından yazılan "Ya Tahammül Ya Sefer" isimli eser...Ziyaret Edilme Sayısı : 003051166

iletişim : editor@kimokur.com