Gezinti Bağlantılarını Atla
::Haftanın Gündemi
Allah islam ümmetine iman, akıl, ahlak, imkan ve sonunda da nice gerçek bayramlar nasip eder inşallah. İyi bayramlar.

::Ziyaretci Defteri
Tebrik ederiz
10.11.2020 17:19:55

Tebrik ederiz

İmtek Mühendislik

Merhaba Web Siteniz hem içerik yönünden hemde tasarım yönünden çok güzel olmuş. Başarılar dileriz.


Tüm ziyaretci notları için tıklayınız >
::Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre



::Arama
Aramak istediğiniz ifadeyi metin kutusuna giriniz ve bir kategori seçtikten sonra ARA butonuna tıklayınız.




SİYASET NEDİR?
Dilek Buz

 Bu topraklarda memleket meselesi her daim her kişinin ilk gündemi olmuştur. Davetlerde, toplantılarda, düğünlerde, cenazelerde, pikniklerde, meydanlarda... Sanat ve spor camiasında hatta alışverişte bile.

Memleket meselelerinin çözümü de hep siyasetten geçer insanımız için. Doğru siyaset her sorunun, her sıkıntının, her derdin çözüm kapısıdır! Dolayısıyla siyasetle ilgilenmek hem kutsal bir vazife hem de milli mücadeledir. Bu sebeple insanımız siyaset konuşur; siyasi bir dil kullanır.

Bir arkadaşımla bu durumu yani siyaset konuşmanın mantığını konuştuk bu gece. Ve vardığımız sonuç ilginçti. Her ne kadar siyaseten eleştirilecek olsakta bu gerçeği sizle paylaşacağım.

"Siyaset konuşulmaya değecek birşey değildir; zira siyasetin doğası hakikati gizleme/yanıltma üzerine kurulmuştur. Dolayısıyla siyaset konuşan kişi ya yalan üretiyor yada bir yalana aracılık ediyor"


YORUMLAR
siyaset, seçenle seçilenin birbirine ulaşma çabasıdır. seçim öncesi seçilecek olan seçenin ardında koşar oyunu alabilmek için, seçimden sonra seçen seçtiğini kovalar işini yaptırmak için. bir kısır döngü döner durur. ilginç olan seçilen seçecek olana hep ulaşırken şeçen seçtiğine bir daha ulaşamaz.

E.Toprak
anonim 21.12.2019 19:32:29
Abi doğru tespit yapmış çevremde vekil arayışında olup ulaşamayan biçarelerle dolu her biri bir sıkıntısını çözme derdinde. Sonuç hüsran. Etme bulma dünyası.


esra
anonim 23.12.2019 09:20:16

 


::Bir Portre
[HyperLink1]
ANNEMARİE SCHİMMEL 1922-2003
devamı >
::Bir Ayet


::Hikmetli Bir Söz
Birbirinize karşı mütevazi olmanızı, Allah bana vahiyle emretti. Öyle ki, hiç kimse, kimseye karşı övünmesin ve hiç kimse, hiç kimseye zulmetmesin. Hadis (Müslim)

::Ne Okuyalım
Mustafa Kutlu tarafından yazılan "Ya Tahammül Ya Sefer" isimli eser...



Ziyaret Edilme Sayısı : 003536207

iletişim : editor@kimokur.com