Gezinti Bağlantılarını Atla
::Haftanın Gündemi
Tüm dünya mazlumlarının acı ve keder gözyaşlarinin dinerek yerini sevinç ve huzur damlalarına bıraktığı ve tüm alemin İslam güneşiyle aydinlandiğı bayramlara ulaşmak duasıyla... Mübarek Ramazan Bayramimiz size ailenize ve tüm İslam alemine hayırlar getirsin inşallah.

::Ziyaretci Defteri
İnaadına Kur’anda birlik
25.12.2016 18:03:05

Bir portreye rahmetli Mutahhari’yi koymanız ümmetin mezhep taassubu üzerine bir birini kırdığı bir zamanda ne de güzel olmuş.Allah razı olsun.

Tüm ziyaretci notları için tıklayınız >
::Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre::Arama
Aramak istediğiniz ifadeyi metin kutusuna giriniz ve bir kategori seçtikten sonra ARA butonuna tıklayınız.
SİS VE ANKARA
Dilek Buz

Bugün Ankara sise boğuldu. Göz gözü görmüyor derler ya, aynen öyle. Bir tuhaf sessizlik sardı hertarafı, hiç böylesini görmedim. Kimsecikler yok sokaklarda. Korku filmleri gibi. Herşey gizlenmiş sanki; her an bir saldırı olacak gibi, sarp bir uçurumdan düşecek gibi, önünüze canavar atlayacak gibi...

İnsan görmediğinden korkar; hesap yapamaz, kıyaslayamaz, savunma geliştiremez, emin olamaz. Bu yüzden göremeyip korktuğuna karşı saygı geliştirir, sonra kutsal duygular besler, sonra hiç farkına varmadan tapınmaya başlar.

Bugünlük Ankara’da sis var; belki yarın kalkar. Herşey normale döner. Lakin Ankara’nın siyaset sisi ve taşıdığı suç hissi hiç bitmeyecek gibi. İnsanlar Ankara’dan hep korkacak, hep sinecek. Ankara’dan her an ekmek ve hapis tehdidi, iftira yada suçlama, savaş ya da patlama, şehit ya da idam, zam ya da enflasyon haberi gelebilir. Allah mafaza.

Bugün Ankara’da sis var. Belki yarın kalkar. Ankara’nın siyaset sisi daha ürkütücü ve daha uzun sürecek gibi. Ama ben size, siyaset sisinden bile daha korkunç olanını söyleyeyim mi? Gönül sisi... Gönül sisi daha yoğun daha katı daha ürkünç. Onun karanlığında kaybolmayacak bişey yoktur.

Sis gelir geçer. Gönüller aydınlık olsun yeter... Dilek Buz


YORUMLAR

 Kayıtlı Yorum Bulunamadı


::Bir Portre
[HyperLink1]
ANNEMARİE SCHİMMEL 1922-2003
devamı >
::Bir Ayet


::Hikmetli Bir Söz
Birbirinize karşı mütevazi olmanızı, Allah bana vahiyle emretti. Öyle ki, hiç kimse, kimseye karşı övünmesin ve hiç kimse, hiç kimseye zulmetmesin. Hadis (Müslim)

::Ne Okuyalım
Mustafa Kutlu tarafından yazılan "Ya Tahammül Ya Sefer" isimli eser...Ziyaret Edilme Sayısı : 003305149

iletişim : editor@kimokur.com