Gezinti Bağlantılarını Atla
::Haftanın Gündemi
Allah islam ümmetine iman, akıl, ahlak, imkan ve sonunda da nice gerçek bayramlar nasip eder inşallah. İyi bayramlar.

::Ziyaretci Defteri
Tebrik ederiz
10.11.2020 17:19:55

Tebrik ederiz

İmtek Mühendislik

Merhaba Web Siteniz hem içerik yönünden hemde tasarım yönünden çok güzel olmuş. Başarılar dileriz.


Tüm ziyaretci notları için tıklayınız >
::Üye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre::Arama
Aramak istediğiniz ifadeyi metin kutusuna giriniz ve bir kategori seçtikten sonra ARA butonuna tıklayınız.
 PORTRELER
SAİD SİYAM Portre Resmi
Filistin Meclisi’ne 2006 seçimlerde Hamas’ın listesinden giren Şeyh Said Siyam 50 yıllık ömrünü Allah’a itaatta geçirdi. Hayatı; fedakarlık, Allah’a itaat, işgale karşı direniş ve Filistin halkına hizmetle geçen Siyam 22 Temmuz 1959 tarihinde Gazze’nin batısında bulunan eş-Şati mülteci kampında doğdu. Aslen işgal edilmiş 48 topraklarında bulunan Askalan şehri yakınlarındaki el-Cevre köyündendir. Zorluk ve sıkıntılarla dolu bir çocukluk döneminden sonra 1980 yılında Ramallah’taki Daru’l-Muallimin’den mezun olup Fen Bilimleri ve Matematik öğretmenliği diploması aldı. Daha sonra Kudüs Üniversitesi’nde eğitimine devam eden Siyam 2000 yılında, İslam Eğitimi alanında lisans diploması aldı.

Şehit Bakan 1980 – 2003 yılları arasında Uluslararası Yardım Örgütü’nün okullarında öğretmenlik yaptı. Hamas’a mensup olmasından dolayı karşılaştığı sıkıntılar nedeniyle işini bırakmak zorunda kalan Siyam bu süre içinde gönüllü olarak Gazze’nin Yermük Camii’ninde imamlık yaparken, birkaç camide de vaiz ve hatiplik yaptı.

İnsanlar arasında yaşanan sorunları çözmek, halkın dertlerine çözüm bulmak için Şehit Şeyh Ahmed Yasin’in oluşturduğu Islah Komisyonlarında da yer alan Şehit Siyam evli ve altı çocuk babasıydı.

Şehit Said Siyam hayatı boyunca birçok görevde bulundu. Öğretmenler Sendikası Başkanı, Uluslararası Yardım Örgütü Arap Çalışanları Birliği üyesi, İslami Direniş Hareketi Dış İlişkiler Birimi sorumlusu, Hamas’ın Gazze’deki siyasi birimi üyesi, Gazze’deki İslam Üniversitesi mütevelli heyeti üyesi, Gelecekle İlgili Araştırma Merkezi’nin kurucu üyesi, 1980’da Ramallah’taki Daru’l-Muallimin’de öğrenci birliği üyesi olarak görev yapan Siyam en son 2006 yılında kurulan 10. Filistin hükümetinde İçişleri Bakanlığı görevini yürütüyordu.

Şehid Said Siyam, Hamas’ın Değişim ve Islan Grubu listesinden 2006 yılında yapılan seçimlere katılıp 75880 gibi rekor bir oy alarak parlamentoya girdi.

Şeyh Said Siyam’ın şehit olmasının hemen ardından Gazze’de hoparlörlerle yapılan anonslarda, Siyam’ın şehit olduğu duyurularak, kendisinin de daha önce şehit olan Şeyh Ahmed Yasin, Dr. Abdülaziz Rantisi, İbrahim el-Mukadime, İsmail Ebu Şenneb, Cemal Mansur, Cemal Selim, Şeyh Salah Şahade ve son olarak dört eşi ve dokuz aile efradıyla şehid olan Şeyh Nizzar Reyyan gibi hakkın rahmetine kavuştuğu belirtildi.
::Bir Portre
[HyperLink1]
ANNEMARİE SCHİMMEL 1922-2003
devamı >
::Bir Ayet


::Hikmetli Bir Söz
Birbirinize karşı mütevazi olmanızı, Allah bana vahiyle emretti. Öyle ki, hiç kimse, kimseye karşı övünmesin ve hiç kimse, hiç kimseye zulmetmesin. Hadis (Müslim)

::Ne Okuyalım
Mustafa Kutlu tarafından yazılan "Ya Tahammül Ya Sefer" isimli eser...Ziyaret Edilme Sayısı : 003535475

iletişim : editor@kimokur.com